Jak to všechno vzniká?

„Už mi na trhu dlouho chybí jednoduchý oblečení, který nebude mít zbytečný doplňky a dá se nosit kamkoliv, takovej ten úbor, co už nesundáš, víš?.“

Takhle to většinou začíná, ať už nápad přijde z jakýkoliv hlavy z nás dvou. Jdeme do toho!

1) Nejprve si ujasníme, jak bychom si představovaly, aby finální produkt vypadal, musíme se 100% shodnout, jinak nepokračujeme. Shodujeme se na střihu (univerzální, a přece trochu jiný), účelu nošení (do práce, do města, na doma, na cestování) a materiálu (udržitelný, pohodlný, měkký a přírodní). Po dlouhých debatách, tápání a pár vyměněných argumentů je nápad na stole. Tak to jdeme nakreslit?

2) Nakreslíme základní střih a vložíme myšlenky na papír, promyslíme detaily, jako jsou rozparky, délka, cedulky apod..

3) Nyní přichází fáze šití prototypu. Klára, jakožto náš šicí master ušije první kus, ten se nám třeba tolik nelíbí, tak ušije druhý, třetí a možná na popáté už budeme spokojené. Konečně! Střih sedí, všechno je dokonalé.

4) Následně přichází ta nejdůležitější fáze, a to je test vybraných materiálů. Cíl byl snadný, pohodlí, praktičnost a udržitelnost, prostě aby ti to oblečení vydrželo ve skříni několik let a abys v něm nejradši i spal. Chodíme v tom ve dne v noci, píšeme si poznámky, střídáme materiály. Tady jsme párkrát klopýtly, ale nakonec natrefily na tu správnou konzistenci bavlny se špetkou umělého vlákna.

Trvalo to téměř rok, byla to dlouhá štreka, ale výsledek stojí za to! 

Teď už jen vybrat barvy, sehnat modelky a jde se fotit! Focení je vždycky zábava, máme štěstí, všechno se učíme dělat samy, i focení, ale máme jednu dokonalou fanynku Anet (@anettjodar), která by pro nás mohla fotit od rána do večera, občas jí to žezlo předáme J 

Všichni milujeme celkový proces vymýšlení a realizace produktů, stojí nás to hodně času, hodně argumentů, hodně sil, ale výsledek vždycky stojí za to. Co myslíte?